HAKKINDA

Tuncay Dersinlioğlu, İzmir’de çalışmalarını sürdüren bir belgesel fotoğrafçıdır. 1982 yılında Almanya’da doğdu ve 1986 yılında ailesi ile beraber Türkiye’ye döndü.

 

2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nin iktisat bölümünden mezun oldu. 2004 yılından bu yana belgesel ve basın fotoğrafçılığı alanında ürettiği kişisel çalışmaları Yeşil İz (TEMA), Fotoğraf Notları, Green Peace Türkiye, GEO Türkiye, Sabah, Atlas, Zaman, National Geographic, Magma, Skylife ve birçok uluslararası yayında yer almıştır.

 

Halen, 2010 yılında oluşturduğu Karanlık Oda markasıyla Türkiye’nin farklı kentlerindeki reklam ajansları, şirketler ve kurumlar için tanıtım fotoğrafları üretmekte, yayıncılık ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

Aralarında İZİAD, DESEM, Fransız Kültür Merkezi, Vestel, Vodafone, Philip Morris, Ülker, Garanti Bankası, Tüpraş, Egepen ve Finansbank’ın da bulunduğu birçok kurumda fotoğraf dersleri vermiştir.

2017 yılında Balık, 2019 yılında Efsun adlı kısa filmlerin görüntü yönetmenliğini üstlenerek meslek hayatında yeni bir kulvar açmıştır.

Fotoğrafçı, KODA Fotoğraf ajansının kurucularındandır ve Reuters haber ajansında kontratlı fotografçı olarak çalışmaktadır.

 

Fotoğrafçı Tuncay Dersinlioğlu'nun kişisel web sitesidir. Sitede bulunan tüm fotoğraf ve yazıların her hakkı saklıdır.